Դեպարդյեն հարկերի պատճառով կհանձնի անձնագիրը 12/17/2012   11:49  |  Միջազգային լրահոս
Ֆրանսիացի հայտնի դերասան Ժերար Դեպարդյեն հայտարարել է, որ ի նշան սոցիալիստ նախագահ Ֆրանսուա Օլլանդի իշխանության գալուց հետո հարուստների համար բարձր հարկեր սահմանելու նկատմամբ բողոքի՝ մտադիր է իշխանություններին վերադարձնել իր անձնագիրը և սոցիալական ապահովագրության քարտը:
Նոր կանոնների համաձայն Ֆրանսիայի այն քաղաքացիները, ում եկամուտները տարեկան գերազանցում են 1 մլն. եվրոն պետք է վճարեն 75 տոկոս հարկ:
Դեպարդյեն գտնում է, որ իր հետ անարդար են վարվել և ընդգծում է, որ ինքն արդեն վճարել է 145 մլն. եվրո հարկ իր 45-ամյա գործունեության ընթացքում:
Անցյալ շաբաթ դերասանը հայտարարել է, որ մտադիր է տեղափոխվել բելգիական մի փոքրիկ քաղաք, որտեղ ինքը ստիպված չի լինի մուծել այդքան բարձր հարկեր:

Жерар Депардье отказался от французского гражданства из-за высоких налогов 12/17/2012   12:19  |  Международные новости
Французский актер Жерар Депардье объявил о намерении вернуть властям свой паспорт и карточку социального страхования в знак протеста против введения высоких налогов для богатых после прихода к власти президента-социалиста Франсуа Олланда.
По новым правилам, граждане Франции, чьи доходы превышают 1 млн евро в год, должны платить 75% налога.
Депардье считает, что с ним обошлись несправедливо, и подчеркивает, что он уже заплатил 145 млн евро налогов за свою 45-летнюю карьеру.
На прошлой неделе актер объявил о планах переехать в маленький городок в Бельгии, где ему не придется платить таких высоких налогов.