Թունավորում շմոլ գազից 12/10/2012 13:45 | ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 8-ին, ժամը 20.05-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Հրազդանի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ գազի թունավորումով իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել Հրազդան քաղաքի չորս բնակիչներ:
Պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 19.30-ի սահմաններում, նրանք թունավորվել են Հրազդան քաղաքի Կենտրոն թաղամասի 37 շենքի թիվ 28 բնակարանում՝ վառարանի թերայրման հետևանքով առաջացած շմոլ գազից: Կատարվում է նախաքննություն:
Դեկտեմբերի 8-ին, ժամը 23.50-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Մարտունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շմոլ գազի թունավորումով իրենց մոտ են տեղափոխվել Ձորագյուղ գյուղի երեք բնակիչներ:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ դեկտեմբերի 7-ին, ժամը 22.30-ի սահմաններում, նրանք թունավորվել են իրենց տան խոհանոցում գտնվող գազի կաթսայից առաջացած շմոլ գազից:
Գազի արտահոսքից
Դեկտեմբերի 8-ին, ժամը 21.55-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ գազի թունավորումով Պ. Սևակի փողոցի 106 շենքի թիվ 53 բնակարանից իրենց մոտ է տեղափոխվել 1976 թ. ծնված Էդգար Սաֆարյանը:

Отравление угарным газом 12/10/2012 14:36 | Лента новостей
8 декабря в районе 20.05 по местному времени из больницы в отделение полиции г. Раздана поступил тревожный сигнал о том, что к ним с диагнозом - отравление угарным газом были доставлены четыре жителя г. Раздана.Выяснилось, что в тот же день, около 19.30, они отравились угарным газом,образовавшимся в результате нарушения сгорания газа в газовой печке, установленной по адресу кв.28, района Кентрон г. Раздана.
8 декабря, в районе 23.50 из больницы в отделение полиции Мартунийского района поступил сигнал о том, что трое жителей села Зорагьюх доставлены в медучреждение с подозрением на отравление угарным газом. Как сообщили в полиции, отравление имело место вследствие угарного газа, образовавшегося в результате работы газового котла, установленного на кухне.
8 декабря около 21.55 из больницы поступил сигнал в отделение полиции района Канакер-Зейтун. Выяснилось, что и на сей раз отравление угарным газом. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется следствие.