Փորձել է թմրանյութ անցկացնել «Սևան» ՔԿՀ 12/07/2012   18:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 7-ին, ժամը 16:15-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Սևան» քրեակատարողական հիմնարկի աշխատակիցները, օպերատիվ տվյալներն իրացնելով, անձնական զննության են ենթարկել «Սևան» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալներից մեկին այցելած քաղաքացուհի Վ. Բ.-ին: Այդ մասին «Pastinfo.am»-ը տեղեկացավ ՀՀ արդարադատության նախարարությունից:
Վերջինիս սեռական օրգանի միջից հայտնաբերվել և առգրավվել է սպիտակ սավանի կտորի մեջ փաթեթավորված 13 գրամ ընդհանուր կշռով, 18 հատ «Ափիոն» տեսակի թմրամիջոցի նմանվող սև, կոշտ գնդիկներ, 2,4 գրամ կշռով շագանակագույն փափուկ զանգված, 2 հատ «B8» գրառումով, 0,8 գրամ ընդհանուր կշռով հաբեր և դեղահաբերի համար նախատեսված ապակյա տարա` լցված 20 մլ սուր հոտով, թափանցիկ հեղուկով: Կատարվում է հետաքննություն: Հայտնաբերվածն ուղարկվել է փորձաքննության:
ԱՆ ՔԿՀ հորդորը
ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչությունը կալանավորված կամ դատապարտված թմրասեր անձանց ևս մեկ անգամ հորդորում է. զերծ մնացեք թմրամիջոցների գործածումից, հարազատներից և մտերիմներից արգելված իր կամ թմրանյութ մի պահանջեք: Արժե՞ արդյոք կեղծ հաճույքի րոպեների համար «սնվել» մարդկանց կյանքով, հաճախ` հարազատ մարդկանց...

Попытка проноса наркотиков в УИУ "Севан" 12/07/2012   19:33  |  Лента новостей
7 декабря, в районе 16.15 по местному времени в уголовно-исполнительном учреждении Министерства юстиции РА “Севан” при проверке оперативных данных подвергли личному обыску гражданку В.Б., навестившую одного из заключенных УИУ “Севан”.Об этом «Pastinfo.am» сообщили в МЮ РА.
Сотрудники УИУ обнаружили и изъяли из половых органов В. Б. 18 штук общим весом 13 граммов завернутые в белую ткань простыни черные твердые шарики, похожие на опиум, мягкую каштановую массу весом 2.4 грамма, 2 таблетки с надписью «B8» и таблетки общим весом 0.8 гр., а также стеклянную тару, наполненную 20- миллиграммовой прозрачной жидкостью с резким запахом. Ведется следствие. Изъятые вещества направлены на экспертизу.
Уголовно-исполнительное учреждение МЮ РА еще раз призывает заключенных воздержаться от употребления наркотиков и из-за иллюзии сиюминутного удовольствия не подставлять своих близких и родных.