Թիվ 1-ում հատուկ թանաքանյութը փոխարինվել է սովորական թանաքով (լրացված) 12/02/2012   14:01  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի թիվ 1 և Շիրակի մարզի թ.35 ընտրատարածքներում Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավորի այսօր ընթացող լրացուցիչ ընտրությունների քվեարկության ընթացքի վերաբերյալ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այս պահի դրությամբ որևէ դիմում-բողոք չի ստացել: Այս մասին «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեց ԿԸՀ նախագահի մամլո քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
Ըստ նրա, ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներում եղել են ահազանգեր` ընտրողների անձը հաստատող փաստաթղթերի դրոշմակնքման համար օգտագործվող թանաքանյութի ժամանակից շուտ օքսիդանալու հետ կապված: Թ.1 ընտրատարածքում ԸԸՀ-ի ցուցումով հատուկ թանաքանյութը փոխարինվել է սովորական թանաքով, իսկ թ.35-ում ԸԸՀ-ն ստուգայցներ կատարելուց հետո հայտնել է, որ ահազանգն իրականությանը չի համապատասխանում:
Ինչպես քիչ առաջ «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեց Երևանի թ.1 ընտրատարծքում «Ժառանգություն» կուսակցության կողմից առաջադրված կուսակցության վարչության գլխավոր քարտուղար, ԱԺ նախկին պատգամավոր Ստյոպա Սաֆարյանը, տարբեր տեղամասերից շարունակվում են ահազանգեր գալ առ այն, որ անձնագրերում դրոշմակնիքները ժամանակից շուտ անտեսանելի են դառնում:

В избирательном округе №1 специальные чернила были заменены обычными 12/02/2012   14:01  |  Актуальная тема
В избирательных округах №1 г. Еревана и номер 35 Ширакской области на проходящих сегодня дополнительных выборах депутата в НС по мажоритарной системе в ходе голосования в ЦИК не поступало заявлений –жалоб. Об этом корреспонденту «Pastinfo.am» сообщила пресс-секретарь Центрального избирательного комитета Гермине Арутюнян.
По ее сведениям, в избирательные комиссии избирательных округов поступали сигналы относительно того, что специальные чернила, используемые для проставления штампа в документах, удостоверяющих личность, исчезают раньше времени после заполнения бюллетеня. В избирательных округах №1 по поручению окружной избирательной комиссии специальное чернило было заменено обычным, а в избирательном округе №35 проверка выявила, что поступивший сигнал был ложным.
Немногим ранее генеральный секретарь правления партии, бывший депутат НС Степа Сафарян, выдвинутый от партии “Наследие”сообщил корреспонденту «Pastinfo.am», что из разных избирательных участков поступают сигналы о том, что штампы в паспорте заблаговременно пропадают.