Թիվ 1 ընտրատարածքում 3 ժամում քվեարկել են ընտրողների ընդհանուր թվի 7,77 %-ը, թ.35-ում` 3,58 %-ը 12/02/2012   12:51  |  Ընտրական իրավունք
Երևանի թիվ 1 ընտրատարածքում Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավորի այսօր ընթացող լրացուցիչ ընտրություններում 64 758 ընտրողներից 35 ընտրական տեղամասերում ժամը 11-ի դրությամբ քվեարկել են 5 031-ը կամ ընտրողների ընդհանուր թվի 7,77 տոկոսը:
Շիրակի մարզի թ.35 ընտրատարածքի 55 971 ընտրողներից նույն ժամի դրությամբ 55 ընտրական տեղամասերում քվեարկել են 2 002-ը կամ ընտրողների ընդհանուր թվի 3,58 տոկոսը:
Հիշեցնենք, որ թ. 1 ընտրատարածքում պատգամավորական մանդատի համար պայքարում են երեք թեկնածուներ` «Ժառանգություն» կուսակցության կողմից առաջադրված կուսակցության վարչության գլխավոր քարտուղար, ԱԺ նախկին պատգամավոր Ստյոպա Սաֆարյանը, ՀՀԿ-ի կողմից` ՀՀ կառավարությանն առընթեր Անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի Երևանի տարածքային ստորաբաժանման ղեկավարի տեղակալ Ռոբերտ Սարգսյանը և ինքնաառաջադրված, Հայաստանի ժողովրդական կուսակցության անդամ Էդուարդ Պետրոսյանը:

В избирательном округе №1 в течение трех часов проголосовало 7.77% от общего числа избирателей, в избирательном округе же №35 – 3.58% 12/02/2012   12:51  |  Избирательное право
Сегодня в Ереване на дополнительных выборах в НС по мажоритарной системе из 64 758 избирателей в избирательном округе №1 на 35 избирательных участках по положению на 11.00 явка избирателей составила 5 031 человек или 7.77% от общего числа избирателей.
В избирательном округе Ширакской области №35 по положению на 11.00 на 55 избирательных участках проголосовало 2002 человека или 3,58% от общего числа избирателей.
Об этом «Pastinfo.am» сообщили в пресс-службе Центрального избирательного комитета.
Напомним, что в избирательном округе №1 за депутатский мандат борются три кандидата: выдвинутый от партии “Наследие” генеральный секретарь правления партии, экс- депутат НС Степа Сафарян,  кандидат от РПА, заместитель руководителя Ереванского территориального подразделения государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве РА Роберт Саркисян и самовыдвиженец – член Народной партии Армении Эдуард Петросян.