Կրոնական համոզմունքներով խուսափել է ժամկետային զինծառայությունից 12/01/2012   13:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Սուրեն Բաղդասարյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Էդմոնդ Փեթակչյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործով դատաքննությունը:
Վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա կրոնական համոզմունքների պատճառաբանությամբ հրաժարվել է զինվորական ծառայությունից՝ այդ կերպ խուսափելով ժամկետային զինվորական կամ այլընտրանքային ծառայության հերթական՝ 2012թ. գարնանային զորակոչից՝ չունենալով ազատվելու օրինական հիմքեր։
Էդմոնդ Փեթակչյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 327-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

Служу Богу 12/01/2012   13:47  |  Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции Лорийской области под председательством судьи Сурена Багдасаряна продолжается судебное разбирательство по факту возбужденного в отношении Эдмонда Петакчяна уголовного дела.
Последнему предъявлено обвинение за то, что он, исходя из религиозных соображений, отказался от военной службы, тем самым пытаясь уклониться от срочной военной или альтернативной служб, не имея законных оснований для освобождения от очередного весеннего призыва 2012г.
Эдмонд Петакчян обвиняется по ч.1 ст.327 Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.