Սյունիքում 3 կին 1կով են գողացել 11/30/2012   17:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Լեռնիկ Աթանյանի նախագահությամբ, կայացել է Ա. Փ.-ի, Ծ. Բ-ի և Կ. Գ-ի գործով դատաքննությունը:
Ա. Փ.-ն, Ծ. Բ.-ն և Կ. Գ.-ն ճանաչվել են մեղավոր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և յուրաքանչյուրը դատապարտվել են տուգանքի 500.000 դրամի չափով: Վերջիններիս նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված ստորագրությունը մնում է անփոփոխ՝ մինչև դատավճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը:
Ա. Փ.-ին, Ծ. Բ.-ին և Կ. Գ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նրանք նախնական համաձայնությամբ, Սյունիքի մարզի Գեղանուշ գյուղում գտնվող Արամ Զաքարյանի անասնագոմից գողացել են 1 գլուխ կով:
Դատավճիռն օրինական ուժի մեջ է մտնում հրապարակելուց մեկ ամիս հետո և կարող է բողոքարկվել ՀՀ քրեական վերաքննիչ դատարան:

В Сюнике трое женщин украли одну корову 11/30/2012   17:52  |  Лента новостей
В суде общей юрисдикции Сюникской области под председательством судьи Лерника Атаняна состоялось судебное разбирательство по делу А.П., Ц.Б. и К.Г.
А.П., Ц.Б. и К.Г. были признаны виновными по п. 1 ч.2 ст.177 УК РА, и каждый из них был оштрафован на сумму 500.000 драмов. В отношении последних избранная мера пресечения в виде подписки о невыезде остается неизменной до вступления приговора в законную силу.
А.П., Ц.Б. и К.Г. было выдвинуто обвинение за то, что они, придя к предварительному согласию, украли из хлева жителя села Гегануш Арама Закаряна одну корову.
Приговор вступит в законную силу через месяц после его оглашения и может быть обжалован в Апелляционном суде РА.