Մեղադրվում են մարդկանց ազատությունից ապօրինի զրկելու մեջ 11/29/2012 14:24 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Վազգեն Ռշտունու նախագահությամբ, քննվում է քրեական գործ ընդդեմ Տիմոֆեյ Զադորկինի, Պավել Բլոխինի և Ալեքսանդր Ուկլեինի:
Նրանք, ըստ մեղադրանքի, որպես զենք օգտագործվող առարկայի գործադրմամբ, նախնական համաձայնության գալով, դերաբաշխում կատարելով, ավազակությամբ ուրիշի գույքի հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ 2011թ. ապրիլի 28-ին երեք դրվագով հարձակումներ են գործել տարբեր անձանց վրա և ապօրինի զրկել նրանց ազատությունից:

Обвиняются в незаконном посягательстве на свободу личности 11/29/2012 14:24 | Криминальная хроника
В суде общей юрисдикции административных районов Ачапняк и Давидашен под председательством судьи Вазгена Рштуни рассматривается уголовное дело в отношении Тимофея Задоркина, Павела Блохина и Алексея Уклеина.
Согласно предъявленному им обвинению, эти трое, взяв на вооружение используемый в качестве оружия предмет, придя к предварительному соглашению и заранее распределив роли, с целью умышленного хищения чужого имущества 28 апреля 2011г. осуществили три нападения на людей и незаконно лишили их свободы.