Թամազյանը չի բացառում պաշտոնանկությունների հնարավորությունը 11/29/2012 12:51 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի դատախազական համակարգում պաշտոնանկությունները չեն բացառվում: Այդ մասին այսօր՝ նոյեմբերի 29-ին, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Արամ Թամազյանը:
«Եթե մարդ նշանակվում է աշխատանքի, նշանակում է` մի օր էլ կարող է ազատվել»,– ասաց գլխավոր դատախազի տեղակալը:
Ա. Թամազյանն արդյունավետ համարեց ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի վերջին խորհրդակցությունը դատախազությունում և նշեց, որ դրանից հետո անցկացվել է կոլեգիայի նիստ, որի ժամանակ հստակ ցուցումներ են տրվել համակարգի ներկայացուցիչներին:
Անդրադառնալով ՀՀ պետական պահպանության վարչության ներկայացուցիչների ուղղությամբ կրակելու գործին՝ Թամազյանը նշեց, որ քրեական գործն ընթացքի մեջ է և այժմ նպատակահարմար չէ խոսել այդ մասին:

А.Тамазян не исключает, что некоторые могут лишиться своих кресел 11/29/2012   12:51  |  Лента новостей
В прокурорской системе Армении не исключается вероятность того, что многие будут освобождены от занимаемых должностей. Об этом сегодня на брифинге сообщил журналистам заместитель генпрокурора РА  Арам Тамазян.
“Если человека могут принять на работу, то его однажды могут и уволить”, - заявил заместитель генпрокурора.
А. Тамазян считает весьма результативным последнее совещание президента РА Сержа Саргсяна в прокуратуре и отметил, что сразу же после этого состоялось заседание расширенной коллегии, в ходе которого были даны четкие указания представителям системы.
Коснувшись дела о выстрелах по направлению сотрудников службы государственной охраны РА, Тамазян отметил, что уголовное дело находится на этапе расследования, и потому считает разговоры на эту тему нецелесообразными.