Դատական նիստը նորից հետաձգվեց 11/27/2012 14:13 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների դատարանում՝ դատավոր Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ, «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի տարածքում հունիսի 17-ի բռնարարքի գործով այսօրվա դատական նիստը տեղի չունեցավ ամբաստանյալ Արման Բաղդասարյանի պաշտպան Միհրան Պողոսյանի բացակայության պատճառով:
Պաշտպանը գրությամբ դիմել էր դատարանին, տեղեկացրել, որ նախօրոք նշանակված այլ դատական նիստի մասնակցելու պատճառով չի կարող ներկայանալ դատարան և խնդրել էր դատական նիստը հետաձգել:
Դատարանը պաշտպանի բացակայությունը անհարգելի գնահատեց՝ հայտարարելով, որ նոյեմբերի 30-ի նիստին չներկայանալու դեպքում դատարանը պաշտպանի նկատմամբ կարող է կիրառել դատական սանկցիա:
Հիշեցնենք, որ գործով ամբաստանյալները 6-ն են՝ բոլորը ռեստորանային համալիրի աշխատակիցներ: Ըստ մեղադրանքի, ամբաստանյալներ Գարիկ Մարգարյանը,Դավիթ Ադամյանը, Արթուր Բաբլոյանը, Արման Բաղդասարյանը, Արման Խաչատրյանը և Նորայր Հայրապետյանը ծեծի են ենթարկել տուժողներ Վահե Ավետյանին, Արտակ Բայադյանին, Գարիկ Սողոմոնյանին, Արկադի Աղաջանյանին և Էդգար Նիկոյանին` Վահե Ավետյանի առողջությանը դիտավորությամբ պատճառելով կյանքի համար վտանգավոր ծանր վնաս, որն անզգուշությամբ առաջացրել է վերջինիս մահը, Արտակ Բայադյանի և Գարիկ Սողոմոնյանի առողջությանը` միջին ծանրության վնաս` առողջության տևական քայքայումով, իսկ Արկադի Աղաջանյանին և Էդգար Նիկոյանին ծեծի արդյունքում մարմնական վնասվածքներ չեն պատճառվել:

Судебное заседание снова отложили 11/27/2012   14:13  |  Криминальная хроника
В  суде  административных  районов  Аван  и  Нор  Норк  г.  Еревана  судебное  заседание  под  председательством  судьи  Давида  Арутюняна  по  делу  жестокого  избиения,  имевшего  место  17-го  июня  в  ресторанном  комплексе  “Арснакар”  не  состоялось  ввиду  отсутствия  адвоката  подсудимого  Армана  Багдасаряна  Миграна  Погосяна.
Адвокат  с  письмом  обратился  в  суд,  в  котором  известил,  что  по  причине  участия  в  другом  судебном  заседании  не  может  присутствовать  на  этом  судебном  разбирательстве,  и  просит  отсрочить его.  Суд  посчитал  отсутствие  адвоката  неуважительной  причиной,  объявив,  что  в  случае  неявки  на  заседание,  назначенное  на  30-е  ноября,  суд  может  применить  в  отношении  защиты  судебную  санкцию.
Напомним,  что  проходящих  по  этому  делу  в  качестве  обвиняемых  -  шестеро.  Все  они  работники  ресторанного  комплекса.  По  обвинению,  подсудимые  Гагик  Маргарян,  Давид  Адамян,  Артур  Баблоян,  Арман  Багдасарян,  Арман  Хачатрян  и  Норайр  Айрапетян  жестоко  избили  потерпевших  Ваге  Аветяна,  Артака  Баядяна,  Гарика  Согомоняна,  Аркадия  Агаджаняна  и  Эдгара  Никояна,  умышленно  причинив  тяжкий  вред  здоровью  Ваге  Аветяна,  повлекший  по  неосторожности  смерть  последнего,  причинили  Артаку  Баядяну  и  Гарику  Согомоняну  вред  средней  тяжести,  повлекший  за  собой  длительное  расстройство  здоровья,  а  Аркадию  Агаджаняну  и  Эдгару  Никояну  в  результате  инцидента  не  были  причинены  телесные  повреждения.