Քվորում չկա. գրանցվել է 44 պատգամավոր 11/21/2012   12:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի այսօր հրավիրված արտահերթ նիստի սկզբում` ժամը 12-ին, գրանցվել էր 44 պատգամավոր, մինչդեռ նիստի աշխատանքը սկսվելու համար անհրաժեշտ էր, որպեսզի գրանցվեր առնվազն 66 պատգամավոր:
Ինչպես և կանխատեսվում էր, նիստին չէր մասնակցում քաղաքական կոալիցիան` ՀՀԿ-ն և «Օրինաց երկիր»-ը, բացառությամբ ԱԺ փոխնախագահներ Էդուարդ Շարմազանովի և Հերմինե Նաղդալյանի, ովքեր ի պաշտոնե ներկա էին, բայց չէին գրանցվել:
Նիստը նախագահող Է. Շարմազանովը հայտարարեց, որ առաջիկա երեք ժամերին պատգամավորների գրանցումը, ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի համաձայն, կշարունակվի: Նշենք, որ մինչև ժամը 15-ը քվորումը չապահովվելու դեպքում նիստը կհամարվի չկայացած:

Кворума нет 11/21/2012   12:19  |  Лента новостей
В начале сегодняшнего внеочередного заседания НС в 12.00 было зарегистрировано 44 депутата вместо 66, необходимых для того, чтобы заседание состоялось.
Как и предполагалось, в заседании не приняла участие политическая коалиция: РПА и «Страна закона», за исключением вице-спикеров НС Эдуарда Шармазанова и Эрмине Нахдалян, которые присутствовали по долгу службы, однако не зарегистрировались.
Председательствующий на заседании Э. Шармазанов заявил, что в течение ближайших трех часов регистрация депутатов, согласно закону-регламенту НС продолжится. Отметим, что до 15.00 в случае необеспечения кворума, заседание посчитают несостоявшимся.