12/29/2024   20:20  |  Արտակարգ պատահարներ Անչափահաս տղան Զովունիում վրաերթի է ենթարկել 3 հետիոտնի, ապա բախվել «Ford Transit»-ին, վերջինն էլ՝ «Opel»-ին Դեկտեմբերի 29-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 16:30-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 17-ամյա Արթուր Մ.-ն իր վարած «Volkswagen» մակնիշի ավտոմեքենայով Զովունի գյուղի...
12/29/2024   19:51  |  Միջազգային լրահոս Ձերբակալել են երեխաներին լոգարանում խեղդամահ արած կնոջը ՌԴ Արխանգելսկի շրջանի Կոտլասի դատարանը որոշում է կայացրել կալանավորել 29 - ամյա մի կնոջ, ով ընդունել է իր 3-ամյա դստերը և 1,5-ամյա որդուն լոգարանում խեղդամահ անելու մեղքը: Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ...
12/29/2024   19:31  |  Միջազգային լրահոս Աֆղանստանում արգելել են նայել տների պատուհաններում երևացող կանանվ Աֆղանստանի Իսլամական էմիրության գերագույն առաջնորդ Հայբաթուլլա Ախունդզադան արգելել է նայել տների պատուհաններում երևացող կանանց: Հրամանագրով նա կանոնակարգել է բնակիչների տներում պատուհանների և...
12/29/2024   19:19  |  ԼՐԱՀՈՍ Թբիլիսիում բողոքի ակցիայի ժամանակ վեց մարդ է ձերբակալվել Վրաստանի իրավապահները Թբիլիսիի կենտրոնում բողոքի ակցիայի ժամանակ ձերբակալել են վեց մարդու, սակայն նրանք շուտով ազատ են արձակվել: Այս մասին լրագրողներին հայտնել են այդ երկրի ՆԳՆ մամուլի...
12/29/2024   19:04  |  Միջազգային լրահոս ԱՄԷ-ում թեթեւ շարժիչով ինքնաթիռի կործանման հետեւանքով երկու մարդ Է զոհվել ԱՄԷ-ի ափերի մոտ թեթև ինքնաթիռի կործանման հետևանքով երկու մարդ Է զոհվել, հաղորդում է WAM լրատվական գործակալությունը: ««Ալ Ջազիրա» ավիացիոն սպորտի ակումբին պատկանող թեթև ինքնաթիռը...
12/29/2024   18:54  |  Միջազգային լրահոս Ադրբեջան կսահմանափակի երկրում ռուսաստանցիների՝ առանց վիզայի գտնվելու ժամկետը Ադրբեջանի նախարարների կաբինետը խստացրել է երկրում գտնվելու կանոնները Ռուսաստանի քաղաքացիների համար: Դա հետեւում է կառավարության կարգադրությունից, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։ «Ռուսաստանի Դաշնության...
12/29/2024   18:45  |  Միջազգային լրահոս Ֆրանսիային կոչ են արել դուրս գալ Եվրամիությունից Ֆրանսիացի քաղաքական գործիչ Ֆլորիան Ֆիլիպոն Ֆրանսիային կոչ է արել դուրս գալ Եվրամիությունից (ԵՄ) այն բանից հետո, երբ ԵՄ դատարանը պահանջել է ընտանեկան նպաստ վճարել անօրինական ներգաղթյալների...
12/29/2024   18:33  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Մայր Աթոռի միաբանության մասնակցությամբ կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցը Մայր Աթոռի միաբանության մասնակցությամբ կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցը․ Դեկտեմբերի 31Ժամը 24:00-ին – Հանրապետական Մաղթանք և Նռնօրհնեքի արարողություն Միածնաէջ Մայր Տաճարում,...
12/29/2024   18:20  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ճանապարհներ Դեկտեմբերի 29-ին՝ ժամը 17:30-ի դրությամբ, Արագածի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է։ Սևանի թերակղզուց մինչև Դիլիջանի սկզբնամաս և Սիսիանի «Զանգեր» կոչվող հատվածից...
12/29/2024   17:56  |  Քաղաքական Սա գայթակղիչ ձևն է, իսկ բովանդակությունը, ինչպես միշտ, ճիշտ հակառակն է. Դանիելյան Անգամ Ադրբեջանում են գիտակցում, որ Արցախը իրենց կազմից դուրս վիճակի հետ 30 տարի հաշտվել են հենց սեփական սահմանադրությամբ, սակայն, հաշվի առնելով անպատիժ ոճրագործությունների արդյունքում ոչ միայն...

08/06/2024   11:15  |  Международные новости Шойгу вылетел из Тегерана в Баку Сообщается, что Шойгу направился в Баку с целью предостеречь их от вмешательства.
08/06/2024   11:05  |  Международные новости Авиакомпания Lufthansa приостановила полеты через воздушное пространство Ирана и Ирака Самолеты немецкого авиаперевозчика Lufthansa до 7 августа будут избегать воздушного пространства Ирана и Ирака в связи с эскалацией напряженности на Ближнем Востоке.
08/06/2024   11:00  |  Международные новости Иран готовится к удару по Израилю в ближайшие дни - СМИ По информации газеты WSJ, Иран проводит активные подготовительные действия для того, чтобы в ближайшие дни нанести ответный удар по Израилю.
08/06/2024   10:55  |  Лента новостей Армения не планирует участвовать в учениях ОДКБ в Кыргызстане Армянская сторона проинформировала, что участие в учениях не планирует.
08/02/2024   18:03  |  Чрезвычайное просшествие Грузовик загорелся в Ширакской области Армении, есть пострадавший(ВИДЕО) Врачи оценивают состояние водителя как средней тяжести.
08/02/2024   17:42  |  Международные новости В СК РФ раскрыли, в чем подозревают сенатора Савельева По данным следствия, в августе прошлого года подозреваемый поручил своему знакомому за денежное вознаграждение найти киллера. Целью был бизнесмен, к которому Савельев испытывал личную неприязнь.
08/02/2024   17:23  |  Чрезвычайное просшествие Сотрудник ЗММК погиб в результате несчастного случая Сотрудник Зангезурского медно-молибденового комбината погиб в результате несчастного случая.
08/02/2024   16:58  |  Лента новостей В Минобороны Армении прокомментировали заявление замгоссекретаря США Министерство обороны Армении прокомментировало заявление заместителя госсекретаря США Узры Зеи о том, что представитель армии США будет служить в Минобороны Армении.
08/02/2024   16:34  |  Из жизни Сына актера Армена Джигарханяна обстреляли в центре Лас-Вегаса Сын Джигарханяна получил пулевое ранение в США.
08/02/2024   16:20  |  Здоровье Врач назвала три страшных последствия постоянного недосыпа Сон продолжительностью меньше шести часов в сутки грозит серьезными проблемами со здоровьем, предупредила медик.