01/04/2025   19:04  |  Անցուդարձ Երկիր մոլորակի վրա մագնիսական փոթորիկը դադարել է Երկրի վրա շաբաթ առավոտյան սկսված մագնիսական փոթորիկը դադարել է, առաջիկա օրերին չեն բացառվում թույլ մագնիսական փոթորիկների կարճ ժամանակահատվածներ, հայտնել Է «Ֆոբոս» եղանակի կենտրոնի...
01/04/2025   18:34  |  Քրեական խրոնիկոն Տիրան Խաչատրյանի կալանավորման միջնորդության քննությունը հետաձգվել է մեկ ժամով Գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանի կալանավորման միջնորդության քննությունը հետաձգվել է մեկ ժամով։ Նշենք, որ Տիրան Խաչատրյանը կալանավորվել է այսօր առավոտյա։ Նրա կալանքի միջնորդության քննությունը...
01/04/2025   18:24  |  Տնտեսություն Մաքսային ծառայությունը 33 տարեկան է Մաքսային համակարգն ստեղծվել է 1992 թվականի հունվարի 4-ին՝ ՀՀ նախագահի հրամանագրով։ Այս տարիների ընթացքում մաքսային ծառայությունն անցել է բարդ, բայց միևնույն ժամանակ հետաքրիր ճանապարհ՝ ստեղծման,...
01/04/2025   18:10  |  Տնտեսություն 2024-ին ՀՀ համայնքներում իրականացվել են շուրջ 59 մլրդ դրամ ընդհանուր արժեքով սուբվենցիոն ծրագրեր Հանրապետության բոլոր բնակավայրերի համաչափ և կայուն զարգացում ապահովելու, ՀՀ համայնքների ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված պետական համաֆինանսավորման ծրագրով 2024 թվականին ՀՀ համայնքներում...
01/04/2025   17:50  |  Սոցիալական ցանցեր Հայ-ռուսական բարեկամության անունից փորձում է հանդես գալ մի մարդ, ով ժամանակին վարձատրվում էր Սորոսից և ով ծրար էր փոխանցում Արսեն Խառատյանի տուն. Մալյան Նարեկ Մալյանը ֆեյսբուքյան գրառում է կատարել՝ դիմելով ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: «Հարգելի պարոն դեսպան, վերջերս հայ-ռուսական բարեկամության անունից փորձում է հանդես գալ մի մարդ, ով...
01/04/2025   17:39  |  ԼՐԱՀՈՍ Տիգրան Ավինյանի և Սուրեն Գրիգորյանի այդքան գովազդված տրանսպորտային «չարեփոխումը»․ քաղաքացիներն ահազանգում են քաղաքային տրանսպորտի կաթվածահար լինելու մասին «Փաստինֆո»-ն այս տարվա առաջին իսկ օրերից սկսել է ահազանգեր ստանալ Երևանում քաղաքային տրանսպորտի աշխատանքի, ավելի ստույգ՝ չաշխատելու վերաբերյալ։ Մեզ ահազանգած քաղաքացիները պնդում են, որ...
01/04/2025   16:57  |  Միջազգային լրահոս Շուկայում բռնկված հրդեհի հետևանքով ութ մարդ է զոհվել. ողբերգական միջադեպ՝ Չինաստանում Չինաստանի Չժանցզյակու քաղաքի սննդամթերքի շուկայում բռնկված հրդեհի հետևանքով ութ մարդ է զոհվել, 15-ը՝ վիրավորվել: Այս մասին հայտնում է Риа Новости-ն: Հրդեհը բռնկվել է տեղական...
01/04/2025   16:38  |  Արտակարգ պատահարներ Հրդեհ՝ Վանաձորի Գործարանային փողոցում Հունվարի 4-ին, ժամը 13:42-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր քաղաքի Գործարանային փողոցում այրվում է շինություն։ Դեպքի...

09/12/2024   17:02  |  Чрезвычайное просшествие Сигнал о бомбах в двух торговых центрах Еревана оказался ложным - МВД Сигнал о заложенных бомбах в торговых центрах "Далма Молл" и "Россия Молл" в Ереване поступил в МВД Армении сегодня.
09/12/2024   16:47  |  Интервью Слова Лаврова требуют объяснений: власти Армении невежественны — Станислав Тарасов Тарасов крайне нагативно оценил нынешние отношения между Москвой и Ереваном.
09/12/2024   16:27  |  Интересно знать Впервые в истории: космический турист вышел в открытый космос(ВИДЕО) Первый космический турист вышел в открытый космос.
09/12/2024   16:18  |  Лента новостей В Конгрессе США осудили этническую чистку в Арцахе и агрессию Азербайджана против Армении Председатель комитета Сената США по международным отношениям Бен Кардин осудил этническую чистку в Арцахе со стороны Азербайджана и продолжающуюся агрессию против Армении.
09/12/2024   15:36  |  Международные новости В Мексике двое юношей убили своего бывшего учителя и сбросили его к крокодилам В Мексике двое юношей расправились с бывшем учителем и попытались скормить его останки крокодилам, чтобы избавиться от улик.
09/12/2024   15:17  |  Лента новостей Военное сотрудничество значительно продвинулось: министр обороны Армении встретился с коллегой из КНР Министр обороны Армении провел переговоры с коллегой из КНР в ходе рабочего визита в Китай.
09/12/2024   15:05  |  Лента новостей Задержан чиновник администрации Ширакской области Также задержаны директор и заместитель директора одной из школ.
09/12/2024   14:58  |  Чрезвычайное просшествие В Минздраве сообщили о положительной динамике в состоянии одного из пострадавших при взрыве в плавильне Разданской ТЭС Состояние еще двух пострадавших оценивается как средней тяжести.
09/12/2024   14:41  |  Чрезвычайное просшествие 22-летний водитель "Мазды" погиб, врезавшись в разделительное ограждение на шоссе в Ереване 22-летний парень погиб в ДТП на Арташатском шоссе.
09/12/2024   14:03  |  Лента новостей Фрэнк Паллоне приветствует решение США удвоить помощь Армении Конгрессмен США Фрэнк Паллоне выразил удовлетворение тем, что администрация США продолжает усилия по укреплению отношений с Арменией.