01/05/2025   10:03  |  Քրեական խրոնիկոն Տիրան Խաչատրյանը մեղադրվում է պատերազմի օրերին իբրև անփութության մեջ. ՔԿ-ն մանրամասնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում իրականացվող քրեական վարույթով փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել առ այն, որ ՀՀ ԶՈՒ նախկին...
01/05/2025   09:58  |  Մեկնաբանություն Արցախում մանկապղծության մեջ մեղադրվողի պաշտպանը, նախկին փաստաբան, այժմ իրավունքի ուժով նշանակված դատավոր Մասիս Մելքոնյանը ՀՀ ազգային հերոս Տիրան Խաչատրյանին կալանավորեց 2 ամսով . փաստաբան Արցախցի փաստաբան Ռուման Երիցյանը գրում է. «Արցախում մանկապղծության մեջ մեղադրվող (հետագայում՝ դատապարտված) անձի շահերը պաշտպանող նախկին փաստաբան, այժմ իրավունքի ուժով նշանակված դատավոր Մասիս...
01/05/2025   09:50  |  Արտակարգ պատահարներ Վթարի է ենթարկվել Արցախյան 44-օրյա պատերազմում լեգենդ դարձած հերոս Ռոլանդ Սարգսյանի եղբայրը shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ հունվարի 4-ին, ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 20:10-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 41-ամյա Գ. Սարգսյանը իր վարած...
01/05/2025   09:21  |  Արտակարգ պատահարներ «Mercedes-Benz»-ը Պռոշյանում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և շրջվել. 29-ամյա երիտասարդը մահացել է տեղում Հունվարի 5-ին, ժամը 04:49-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Պռոշյան գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա արգելափակված քաղաքացի։ Դեպքի վայր են...
01/05/2025   09:14  |  Քրեական խրոնիկոն Անտեսելով հիմնավոր կասկածի ու կալանքի հիմքի բացակայությունը` դատարանը 2 ամսով կալանավորեց գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանին Գեներալ-լեյտենանտ Տիրան Խաչատրյանը երկու ամսով կալանավորվել է` չնայած հիմնավոր կասկածի բացակայությանը: Այդ մասին հայտարարելեն նրա փաստաբանները: Հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասվում է`...
01/04/2025   21:57  |  Սոցիալական ցանցեր Քաղաքական հետապնդումների «սեզոնը» բացվեց Տիրան Խաչատրյանի ձերբակալմամբ․ Ռուբեն Մելիքյան Քաղաքական հետապնդումների «սեզոնը» բացվեց Տիրան Խաչատրյանի ձերբակալմամբ։ Իշխող ուժի պարագլխի քաղաքական շահն ակնհայտ է՝ իր գլուխն ազատել 44-օրյա ողբերգական պատերազմի համար...
01/04/2025   21:55  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Երկուշաբթի լույս չի լինի նշված հասցեներում «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ...
01/04/2025   21:43  |  Սոցիալական ցանցեր «Էն սուրճ եփողներին զգուշացնում եմ՝ վեր ընկեք տեղներդ». Սարգսյանը՝ Մալյանին Արշակ Սարգսյանի պատասխան գրառումը Նարեկ Մալյանին. «Էն սուրճ եփողներին զգուշացնում եմ՝ վեր ընգեք տեղներդ ու Մայր Հայաստանից հեռու պահեք լեզուներդ,նիկոլին սնողներ։ Ժողովրդից աբիժնիկ եք...
01/04/2025   21:24  |  Միջազգային լրահոս Բայդենը Քլինթոնին, Սորոսին և Մեսսիին կպարգևատրի նախագահական մեդալով ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը 19 մարդու կպարգևատրի Ազատության նախագահական մեդալով, հունվարի 4-ին հայտնել է Սպիտակ տան կայքը։ «Սա ազգի բարձրագույն քաղաքացիական պատիվն է, որը տրվում է այն անհատներին,...
01/04/2025   21:00  |  Քրեական խրոնիկոն Երևանում փեսան գողացել է զոքանչի ոսկեղենն ու այդ գումարով խաղադրույք կատարել. shamshyan.com Հունվարի 2-ին իրավապահները բացահայտել են բնակարանային գողության դեպք՝ հայտնում է shamshyan.com: Այս օրը ոստիկանության Շենգավիթի բաժին է ահազանգել Երևանի բնակիչ Ն․ Լ․-ն և հայտնել, որ նույն...

09/17/2024   16:51  |  Лента новостей Двери Кафедрального собора в Первопрестольном Святом Эчмиадзине вскоре вновь откроются перед верующими По словам епископа, цвета фресок в соборе стали более насыщенными, они приближены к цветам, которые вышли из-под кисти авторов– талантливых художников армянской семьи Овнатанян.
09/17/2024   16:21  |  Лента новостей Армению и Оман впервые свяжут прямые авиарейсы Прямые рейсы по маршруту Маскат-Ереван-Маскат будут выполняться с 28 декабря.
09/17/2024   15:46  |  Политика Международное сообщество требует от Баку вернуть долги – Баласанян(ВИДЕО)
09/17/2024   15:41  |  Международные новости В парламенте Франции утвердили проект резолюции по процедуре импичмента Макрону Бюро нижней палаты французского парламента утвердило во вторник проект резолюции по процедуре отстранения от власти президента Франции Эммануэля Макрон
09/17/2024   15:24  |  Международные новости Парламент Грузии запретил пропаганду ЛГБТ и смену пола Парламент в окончательном чтении утвердил пакет законопроектов о запрете пропаганды ЛГБТ в Грузии
09/17/2024   15:01  |  Политика Мир и Азербайджан – две вещи несовместные: Баку снова сует свой нос во внутренние дела Армении Пока Армения не внесет изменения в Конституцию, о мирном договоре не может быть и речи, заявили в МИД Азербайджана.
09/17/2024   14:02  |  Лента новостей Посол РФ в Армении провел встречу с губернатором Вайоц Дзора В ходе беседы была подчеркнута важность торгово-экономических и гуманитарных связей между Россией и Арменией.
09/17/2024   13:46  |  Международные новости Задержанный в Москве за мошенничество Пашаев задолжал более 39 миллионов рублей Экс-адвоката азербайджанского происхождения задержали в Москве, против него возбудили уголовное дело о мошенничестве в особо крупном размере.
09/17/2024   13:34  |  Международные новости Летевший из Москвы в Минводы самолет совершил вынужденную посадку в аэропорту Волгограда Самолет "Аэрофлота", летевший из Москвы в Минеральные Воды, во вторник совершил вынужденную посадку в аэропорту Волгограда по причине плохого самочувствия одного из пассажиров.
09/17/2024   13:22  |  Лента новостей Первопрестольный Святой Эчмиадзин пригласил руководство страны на церемонию переосвящения Кафедрального собора Первопрестольный Святой Эчмиадзин пригласил руководство страны на церемонию переосвящения Эчмиадзинского кафедрального собора.