01/06/2025   23:09  |  Միջազգային լրահոս Թրամփը Կանադային առաջարկել է դառնալ ԱՄՆ 51-րդ նահանգը ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը Կանադային առաջարկել է միանալ Միացյալ Նահանգներին՝ որպես 51-րդ նահանգ: Այս մասին նա գրել է Truth Social սոցիալական ցանցում։ Այսպես է քաղաքական գործիչն արձագանքել...
01/06/2025   22:53  |  Արտակարգ պատահարներ Խարբերդի ամառանոցների մոտ բախվել են «Nissan Tiida»-ն ու բեռնատար «ГАЗель»-ը․ վերջինը կողաշրջվել է Հունվարի 6-ին ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 16։20-ի սահմաններում Նուբարաշեն-Մասիս ավտոճանապարհին, Խարբերդի ամառանոցների մոտ բախվել են բեռնատար «ГАЗель» մակնիշի և...
01/06/2025   22:35  |  ԼՐԱՀՈՍ Օջալանը կարող է գնալ գործարքի, արդյունքում կա հավանականություն, որ PKK մարտիկների մեծ մասը կդադարեցնի զինված պայքարը, քաղաքագետ Քաղաքագետ Արա Պողոսյանը գրում է․ «Տարածաշրջանում կարող է իսկապես ողջ անվտանգային ճարտարապետությունը փոխվել, եթե իրագործվի վերջերս Թուրքիայի գլխավոր ազգայնականի` Ազգայնական շարժում...
01/06/2025   22:23  |  ԼՐԱՀՈՍ Իրանական տելեգրամյան ալիքներում հակաթուրքական և հակաադրբեջանական արշավ է՝ պայմանավորված Թուրքիայում իրանական բեռնատարների համար ստեղծված վառելիքային ճգնաժամով․ իրանագետ Իրանական տելեգրամյան շատ ալիքներում հակաթուրքական և հակաադրբեջանական արշավ է՝ պայմանավորված Թուրքիայում իրանական բեռնատարների համար ստեղծված վառելիքային ճգնաժամով և Աստարայի մաքսակետից Ադրբեջան...
01/06/2025   22:11  |  ԼՐԱՀՈՍ Սուրբ Ծննդյան տոնախմբություն Գեղեցիկ ավանդույթի համաձայն՝ ամեն տարի հունվարի 6-ին երիտասարդները հավաքվում են Երևանի Սուրբ Աննա և Կաթողիկե Սուրբ Աստվածածին եկեղեցիների հարակից տարածքում: 2025 թվականը բացառություն չէր: Սուրբ...
01/06/2025   21:59  |  ԼՐԱՀՈՍ Հիմա ընդհանրապես չեմ խմում, բայց կչխկացնեմ․ Փաշինյանն այցելել է Արուճ Նիկոլ Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել Արուճ համայնք կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի կատարած այցից։ Արագածոտնի մարզի Արուճ համայնքում նա մասնակցելու է Սուրբ Ծննդյան հոգևոր երաժշտության երկրորդ փառատոնին:...
01/06/2025   21:47  |  ԼՐԱՀՈՍ 40 միլիոն մարդ կարող է մահանալ հակաբիոտիկների նկատմամբ կայունությունից առաջիկա 25 տարվա ընթացքում Հակաբիոտիկների նկատմամբ կայունության աճը կարող է հանգեցնել մինչև 40 միլիոն մահվան հաջորդ 25 տարվա ընթացքում: Այս մասին հայտարարել է Անգլիայի նախկին գլխավոր բժիշկ Սալի Դեւիսը։ Мir24 -ի փոխանցմամբ՝...
01/06/2025   21:35  |  Միջազգային լրահոս SOCAR-ը միլիարդներ կներդնի Թուրքիայում SOCAR պետական ընկերությունը հայտարարել է Թուրքիայում նավթաքիմիական արտադրությունների զարգացման համար 7 մլրդ դոլարի նոր ներդրումների մասին: CEO SOCAR Türkiye-ի գործադիր տնօրեն Էլվին Իբադովի...
01/06/2025   21:22  |  Արտակարգ պատահարներ Հրդեհ Երևան քաղաքի Հրազդանի փողոցի ի երկու տների տանիքներում Հունվարի 6-ին, ժամը 15:06-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հրազդանի փողոցի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի...
01/06/2025   21:12  |  ԼՐԱՀՈՍ Ադրբեջանի կողմից բռնազավթված Արցախում ոչ միայն չեն ղողանջում եկեղեցիների զանգերը, այլև մի շարք եկեղեցիներ հինովին քանդվեցին, խեղաթյուրվեց նրանց իսկությունը․ Արցախի մշակութային օմբուդսմեն Այսօր Սուրբ Ծննդյան պատարագի արարողություններ են կատրավում Հայաստանյայց Առաքելական եկեղեցիներում` Մայր Հայրենքից մինչև Սփյուռքի գաղթավայրերի եկեղեցիներում...Սակայն Ադրբեջանի կողմից ժամանակավորապես...

09/23/2024   13:09  |  Международные новости На Сахалине пассажир парома свалился за борт при попытке сделать селфи 24-летний пассажир не смог удержать равновесие, «любуясь красотами моря».
09/23/2024   12:52  |  Лента новостей Военные США и Армении обсудили вопросы подготовки и совершенствования навыков сержантского состава В Армении находились представители Национальной гвардии Канзаса, которые вместе с представителями Вооруженных сил РА рассмотрели вопросы подготовки и совершенствования навыков сержантского состава.
09/23/2024   12:39  |  Лента новостей Послы стран ЕС осмотрели КПП "Маргара" на армяно-турецкой границе послы стран ЕС посетили КПП "Маргара" на армяно-турецкой границе. Их сопровождал глава Комитета годоходов Армении Рустам Бадасян.
09/23/2024   12:25  |  Международные новости Основательница Wildberries сменила фамилию Основатель онлайн-ретейлера Wildberries Татьяна Бакальчук сменила фамилию в своем Telegram-канале на Ким.
09/23/2024   12:12  |  Лента новостей Роберт Кочарян не получал извещения о сегодняшнем судебном заседании – Микоян представил подробности Второй президент Армении не получал извещения о сегодняшнем судебном заседании, заявили в офисе Кочаряна.
09/23/2024   12:00  |  Политика Азербайджан и Армения получили важный шанс - Эрдоган Азербайджан и Армения получили важный шанс для обеспечения долгосрочного мира и стабильности на Южном Кавказе - Эрдоган
09/23/2024   11:53  |  Суд по делу второго президента РА В Армении возобновились слушания по делу Кочаряна и трех экс-чнновников В Антикоррупционном суде Армении сегодня возобновился судебный процесс по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна, бывшего начальника Генштаба ВС РА, экс-генсека ОДКБ Юрия Хачатурова, бывшего министра обороны РА Сейрана Оганяна и бывшего вице-премьера РА Армена Геворкян
09/23/2024   11:21  |  Лента новостей Анна Акопян опубликовала кадры прогулки с Пашиняном по Нью-Йорку Мы прогуливались по Нью-Йорку, когда из машины, остановившейся на красный свет, крикнули: "Да здравствует Армения!", подписала видео Акопян
09/23/2024   11:05  |  Лента новостей Пашинян выразил соболезнования Хаменеи и Пезешкиану в связи с трагическим инцидентом на угольной шахте Пашинян: "Потрясен трагическим инцидентом на угольной шахте в иранской провинции Хорасан"
09/23/2024   11:00  |  Лента новостей Глава МИД Канады среди прочего указала на важность реализации права армян Арцаха на самоопределение Канада поддерживает политическое решение нагорно-карабахского вопроса путем переговоров и продвигает принципы неприменения силы, уважения территориальной целостности и права на самоопределение в ходе переговоров о справедливом и прочном мире для народов этого региона.