01/07/2025   12:06  |  Միջազգային լրահոս Մուսուլմանների սրբազան Մեքքա քաղաքը ջրի տակ է անցել Սաուդյան Արաբիայի մահմեդական սուրբ քաղաքների՝ Մեքքայի և Մեդինայի փողոցները ջրի տակ են անցել հեղեղների հետևանքով։ Այս մասին հունվարի 6-ին հայտնել է բրիտանական Metro պորտալը։ «Սաուդյան...
01/07/2025   12:03  |  Արտակարգ պատահարներ Արտակարգ դեպք՝ Երևանում. փրկարար-հոգեբանին ու Պարեկային ծառայության Երևանի գնդի պարեկին հաջողվել է փրկել տղամարդու կյանքը Երեկ՝ հունվարի 6-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 20:55-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է...
01/07/2025   11:58  |  Մեկնաբանություն Երեկ ադրբեջանական կողմը մի փոքր, բայց հաջող տեղեկատվական գրոհ իրականացրեց այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» թեմայով. Գեղամյան Երեկ ադրբեջանական կողմը մի փոքր, բայց հաջող տեղեկատվական գրոհ իրականացրեց այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» թեմայով։ Այս մասին գրել է թյուրքագետ  Վարուժան Գեղամյանը....
01/07/2025   11:48  |  Միջազգային լրահոս Սումգայիթում բնակարան է այրվել. բնակիչը այրվածքներ է ստացել Ադրբեջանի Սումգայիթ քաղաքի բնակարաններից մեկում հրդեհ է բռնկվել, կա տուժած՝ հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։ Հաղորդվում է, որ հրդեհ է բռնկվել հինգ հարկանի բնակելի շենքի 2-րդ հարկում։...
01/07/2025   11:44  |  Մեկնաբանություն Տեսանելի ապագայում տուրբուլենտ նոր զարգացումներ են սպասվում. Տիգրան Աբրահամյան Կանխատեսումները, թե ԱՄՆ նոր նախագահը հակված է ջանքեր ներդնելու ռուս-ուկրաինական կոնֆլիկտը հանգուցալուծելու/սառեցնելու, պայմանավորված է ոչ թե ռուսների հետ լավ հարաբերություններով կամ Ուկրաինայի...
01/07/2025   11:32  |  Մեկնաբանություն Ինչո՞ւ չպիտի կարողանանք վճարել կանխիկով. ինչո՞ւ տրանսպորտից օգտվելու համար պիտի խառը խուճուճ քվեստեր անցնենք.Կարեն Վրթանեսյան Երևանի տրանսպորտի չարեփոխումներն ու թանկացումն ահավոր անհարմարություններ են պատճառում երևանցիներին՝ մեծից փոքր։ Այս մասին գրել է ռազմական հարցերով փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը. «Բայց...
01/07/2025   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ Վարչապետը ԱՆ Քրեակատարողական ծառայության պետ է նշանակել Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հերթական նշանակումն է արել։ Այսօր նա տեսանյութ է հրապարակել Ծովինար Թադեւոսյանի հետ հանդիպումից և հայտնել, որ Թադևոսյանը կնշանակվի ԱՆ Քրեակատարողական ծառայության պետ։
01/07/2025   11:21  |  Մեկնաբանություն Չինաստանում մարդու մետապնևմովիրուսային (HMPV) վարակի բռնկում․ Մուրադյան Ըստ Չինաստանի Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի հաղորդման՝ Չինաստանում ներկայումս արձանագրվում է մարդու մետապնևմովիրուսային (HMPV) վարակի դեպքերի կտրուկ աճ: Այս մասին գրել է...
01/07/2025   11:10  |  Քրեական խրոնիկոն Ավարտվել է որդու կողմից մորն առանձին դաժանությամբ սպանության փաստի կապակցությամբ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը 2024 թվականի օգոստոսի 15-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում նախաձեռնված քրեական վարույթով պարզվել է, որ նույն օրը Գ.Գ.-ն դանակով սպանել է մորը՝ Գ.Կ.-ին և դիմել...
01/07/2025   11:08  |  ԼՐԱՀՈՍ 2024թ-ին Հայաստանը շարունակել է ընդլայնել իր դիվանագիտական կապերը և միջազգային ներկայության աշխարհագրությունը.ԱԳՆ ՀՀ ԱԳՆ-ն ամփոփել է անցած տարին: 2024 թ. Հայաստանը շարունակել է ընդլայնել իր դիվանագիտական կապերը և միջազգային ներկայության աշխարհագրությունը. Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատում....

09/24/2024   09:18  |  Лента новостей Глава МИД Армении обсудил с действующим председателем ОБСЕ текущую ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе Арарат Мирзоян подчеркнул важность не создавать искусственные препятствия на пути к заключению мирного соглашения и необходимости его скорейшего подписания.
09/23/2024   18:11  |  Лента новостей Арестованы брат Ваге Акопяна и экс-заместитель гендиректора ЗММК Нарек Амбарян В отношении Карена Акопяна избрана мера пресечения в виде заключения под стражу сроком на два месяца
09/23/2024   17:53  |  Международные новости Восемь человек погибли и один ранен от удара молнии в Индии Молния ударила в дерево, которое стояло возле сарая, где пострадавшие укрывались от сильного дождя.
09/23/2024   17:39  |  Международные новости Жительница Калифорнии убила мужа и несколько лет вела от его имени страницы в соцсетях Чтобы избежать правосудия, она вела от его имени страницы в соцсетях.
09/23/2024   17:18  |  Лента новостей Защита ходатайствует о прекращении уголовного преследования сына певца Спитакци Айко Защита представила генпрокурору Армении ходатайство, которым просит прекратить уголовное преследование в отношении Грачьи Гевондяна.
09/23/2024   17:02  |  Лента новостей КС завтра рассмотрит регламент о совместной работе комиссий по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном Вопрос будет рассматриваться в порядке письменной процедуры.
09/23/2024   16:50  |  Международные новости Число погибших от ударов Израиля по Ливану возросло до 100 человек Число погибших в результате израильского удара по югу Ливана возросло до 100 человек.
09/23/2024   16:42  |  Криминальная хроника Двое молодых парней на "Мерседесе" устроили дрифт в центре Еревана Двое молодых парней устроили дрифт в самом центре Ереване, их доставили в полицейских отдел.
09/23/2024   16:23  |  Международные новости Ильхам Алиев отозвал посла Азербайджана в России Алиев отозвал Полада Бюльбюль оглы с должности посла Азербайджана в России.
09/23/2024   16:18  |  Лента новостей Посол Германии в Армении посетила пункт наблюдательной миссии ЕС в Иджеване Посол ФРГ в Армении Клаудия Буш, члены делегации парламента Германии и Фонда Фридриха Эберта недавно посетили пункт наблюдательной миссии Евросоюза в Армении, расположенный в Иджеване.