01/07/2025   18:41  |  Միջազգային լրահոս Աշխատում ենք Իրանի սառեցված ակտիվները բացելու ուղղությամբ. Արաղչի Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին, մեկնաբանելով դիվանագիտական ապարատի վերջին գործողությունները՝ Իրանի սառեցված ակտիվները բացելու ուղղությամբ, ասել է, որ սառեցված միջոցների հարցը...
01/07/2025   18:39  |  ԼՐԱՀՈՍ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն այցելեց «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն Հունվարի 7-ին՝ Սուրբ Ծննդյան տոնին հաջորդող մեռելոց հիշատակության օրը, Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը եպիսկոպոսաց և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբանների...
01/07/2025   18:37  |  ԼՐԱՀՈՍ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնից ազատել է Արմավիրի մարզպետի տեղակալի պաշտոնակատարին Նիկոլ Փաշինյանն այսօր որոշում է ստորագրել Խաչատուր Մկրտչյանին Արմավիրի մարզպետի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնից ազատելու մասին
01/07/2025   18:35  |  Միջազգային լրահոս Տիբեթում երկրաշարժի հետեւանքով զոհերի թիվը հասել է 126-ի Տիբեթում այսօր տեղի ունեցաղ ուժեղ երկրաշարժի հետեւանքով զոհերի թիվը հասել է 126-ի։ Xinhua-ի հաղորդմամբ՝ եւս 188-ը տուժել են։ ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք՝ Չինաստանի հարավ-արևմուտքում գտնվող Տիբեթի...
01/07/2025   18:33  |  Քրեական խրոնիկոն Դատախազը դատարան է հանձնել Արարատի մարզում կենդանու նկատմամբ առանձին դաժանություն դրսևորած անձի վերաբերյալ քրեական գործը   Դատախազը 2025 թվականի հունվարի 7-ին հաստատել է Արարատի մարզում կենդանու նկատմամբ առանձին դաժանություն դրսևորած անձի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությունը և վարույթի նյութերի հետ հանձնել...
01/07/2025   18:31  |  Առողջություն Մետապնևմովիրուսային վարակը վտանգավոր է հատկապես մինչեւ 5 տարեկան երեխաների եւ 65 տարեկանից բարձր անձանց համար Մետապնևմովիրուս (HMPV) Հայաստանում արձանագրվել է ոչ միայն 2024 թվականին, այլ նաեւ 2023։ Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնել է ՀՀ ԱՆ ՀՎԿԱԿ-ի վարակիչ և ոչ վարակիչ հիվանդությունների...
01/07/2025   18:30  |  ԼՐԱՀՈՍ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Սուրեն Պապիկյանին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային հանդիպում է ունեցել պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ: Այս մասին Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել և կից տեսանյութ հրապարակել։
01/07/2025   18:22  |  Միջազգային լրահոս ԱՄՆ-ում մահապատժի դատապարտված երկու անձ հրաժարվել է Բայդենի ներումից ԱՄՆ-ում մահապատժի դատապարտված երկու անձ հրաժարվել է նախագահ Ջո Բայդենի կողմից շնորհված ներումից։ Այս մասին հայտնել է NBC News-ը։ «37 դաշնային բանտարկյալներից երկուսը, որոնց մահապատժի...
01/07/2025   17:57  |  Միջազգային լրահոս Ես չեմ կառչել իշխանությունից. Լուկաշենկո Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ ինքը չի կառչել իշխանությունից և պատրաստ է անել ամեն ինչ՝ այն հանգիստ փոխանցելու նոր սերնդին։ «Ես չեմ կառչել իշխանությունից, ես ամեն...
01/07/2025   17:41  |  Միջազգային լրահոս Թուրքիայում ռուս դեռահաս է մահացել Թուրքիայի Էրջիյես լեռնադահուկային հանգստավայրում դահուկներով սահելիս ռուսաստանցի դեռահաս է մահացել։ Այս մասին հունվարի 7-ին հայտնել է SHOT տելեգրամյան ալիքը։ Հստակեցվում է, որ 15-ամյա դեռահասը...

09/25/2024   13:47  |  Международные новости Байден в последний момент отказался принимать премьера Грузии: в Тбилиси отреагировали на отзыв приглашения Информацию о том, что администрация президента США отменила приглашение премьера Грузии на прием, который Байден традиционно проводит для мировых лидеров, участвующих в сессии Генассамблеи ООН, ранее распространил "Голос Америки".
09/25/2024   13:21  |  Лента новостей Канатная дорога «Крылья Татева» в третий раз номинирована на World Travel Awards 2024 Проект уже дважды побеждал в этой номинации в 2023 и в 2021 годах. В этот раз он также соревнуется с канатными дорогами Боливии, Бразилии, Вьетнама, Канады, Новой Зеландии, США и ЮАР.
09/25/2024   13:11  |  Криминальная хроника Служебный автомобиль депутата НС Армении Айка Мамиджаняна отогнали на штрафплощадку из-за нетрезвого водителя - shamshyan.com Патрульные, заметив, что машина выехала на встречку, останавливают ее и на месте проверяют водителя на трезвость.
09/25/2024   12:34  |  Лента новостей Акция протеста у офиса ООН в Ереване: участники требуют обсудить вопрос удерживаемых в Баку армянских пленных на текущей сессии Генассамблеи(прямое включение)
09/25/2024   12:23  |  Лента новостей Армения и Кипр высоко оценили уровень сотрудничества между двумя странами в области обороны Министры обсудили вопросы, касающиеся нынешнего процесса сотрудничества между Арменией и Кипром, а также его дальнейшего развития.
09/25/2024   11:58  |  Лента новостей Министр обороны Кипра: сотрудничество с Арменией охватывает и сферу оборонных закупок Министр обороны Кипра заявил о необходимости расширить формат совместных военных учений, а также сотрудничество в военно-образовательной сфере.
09/25/2024   11:51  |  Лента новостей Министр обороны Армении заявил о важности трехстороннего сотрудничества с Кипром и Грецией Папикян отметил важность трехстороннего сотрудничества Армения-Кипр-Греция, которое нацелено на реализацию общих целей трех стран, разделяющих одни и те же ценности
09/25/2024   11:37  |  Политика Ключи от “Кавказской стены” сдали Турции: эксперт прокомментировал встречу Пашиняна и Эрдогана в Нью-Йорке Эта книга, являющаяся манифестом доминирования Турции в регионе и мире, со вчерашнего дня оказалась на столе де-факто правительства Армении, а место, где "сдавали" ключи, называется "Турецкий дом" - Гегамян
09/25/2024   11:17  |  Лента новостей Брифинг министров обороны Армении и Кипра(прямое включение)
09/25/2024   11:05  |  Лента новостей Сурен Папикян принял министра обороны Кипра В административном комплексе МО Армении состоялась торжественная церемония встречи Василиса Пальмаса с участием почетного караула и военного оркестра.