01/08/2025   22:44  |  Արտակարգ պատահարներ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում կալանավորները հրել են միմյանց, ինչից սկսվել է քաշքշոց. կա վիրավոր SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով հունվարի 7-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 14։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության...
01/08/2025   22:33  |  Քաղաքական Հայաստան է ժամանել Իրանի ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղարը Հունվարի 8-ին Հայաստան է ժամանել Իրանի Իսլամական Հանրապետության ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Աքբար Ահմադիանը: ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը գործընկերոջը դիմավորել է...
01/08/2025   22:22  |  Միջազգային լրահոս Լոս Անջելեսում բռնկված հրդեհները երկու մարդու կյանք են խլել Լոս Անջելեսում բռնկված հրդեհները երկու մարդու կյանք են խլել, կան տուժածներ, չորեքշաբթի հայտարարել են տեղի իշխանությունները: Կան նաև տուժածներ, տարածքում բռնկված հրդեհի հետևանքով ոչնչացվել է ավելի...
01/08/2025   22:03  |  ԼՐԱՀՈՍ ԵՄ դիտորդական առաքելությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին արտասովոր տեղաշարժեր չի գրանցել ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելությունից հայտնում են. «ԵՄ առաքելության պարեկային խմբերը հայտնել են, որ իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին պահպանվել է հանգիստ և արտասովոր տեղաշարժեր չեն...
01/08/2025   21:50  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Տրանսպորտային նոր սակագներից արտոնությամբ օգտվողները կարող են փաթեթը կցել բանկային քարտին Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը տեղեկացնում է․ «09․01․2025 թ., այսինքն՝ վաղվանից, արդեն իսկ ուժի մեջ մտած տրանսպորտային նոր սակագներից արտոնությամբ օգտվելու իրավունք ունեցող...
01/08/2025   21:39  |  Միջազգային լրահոս Ադրբեջանական ավիաընկերությունը դադարեցրել է թռիչքները դեպի Կազան Ադրբեջանական Azerbaijan Airlines (AZAL) ավիաընկերությունը դադարեցնում է Բաքու-Կազան և հակառակ ուղղությամբ բոլոր չվերթները։ Այս մասին հայտնում է ավիափոխադրողի մամուլի ծառայությունը։
01/08/2025   21:30  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաշինյանը մասնակցել է Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվան նվիրված նիստին Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Ազգային անվտանգության ծառայություն և մասնակցել Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր նիստին: Վարչապետը հանդես է եկել ելույթով,...
01/08/2025   21:15  |  ԼՐԱՀՈՍ Աստվածապավինությամբ կարող կլինենք հաղթահարել հայրենիքի առջև ծառացած մարտահրավերները․ Վեհափառը շնորհավորել է Մայր Աթոռի պաշտոնեությանը Հունվարի 8-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առիթով հանդիպում ունեցավ Մայր Աթոռի տարբեր կառույցներում պաշտոնավարող...
01/08/2025   20:54  |  ԼՐԱՀՈՍ Պետրոս Մարտիրոսյանն ու Արմեն Դանիելյանը կմեկնեն Մոսկվա՝ Սերգեյ Դանկվերտի հետ պաշտոնական հանդիպմանը մասնակցելու Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով, հիմք ընդունելով կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N 2335-Ն և վարչապետի 2018...
01/08/2025   20:49  |  Միջազգային լրահոս Հրդեհը մոտենում է Գլենդելին. տեսանյութը՝ Գայանե Ասլամազյանի էջից Հրդեհը բավական մոտ է Գլենդելին, 91204 դասիչով հատվածում բնակվողներն արդեն տարհանում են, մեր կոդը 91202 ն է , ինչը նշանակում է, որ էվակուացման գոտին մեր տներից մոտ 10 կմ հեռավորության վրա է , -...

10/03/2024   16:21  |  Политика В Париже проходит встреча Пашиняна и Макрона В Елисейском дворце проходит встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с президентом Франции Эммануэлем Макроном.
10/03/2024   16:15  |  Интересно знать Сенсационнная находка: в Италии обнаружили неизвестный ранее подлинник Пикассо Картина, найденная старьевщиком, когда он расчищал подвал своего дома, оказалась оригинальной работой художника Пикассо.
10/03/2024   15:52  |  Лента новостей На свет появились сестры-близнецы военнослужащего Варужана Сагумяна, погибшего в ходе 44-дневной войны Сотрудники администрации Тавушской области Армении навестили семью Варужана Сагумяна, где недавно на свет появились сестры-близнецы нашего героя - Анна и Мариам.
10/03/2024   15:36  |  Информационная платформа Сбой произошел в работе Telegram В работе мессенджера Telegram сегодня днем произошел сбой.
10/03/2024   14:55  |  Лента новостей В одном из районов Еревана вырубили 45 тополей, два человека доставлены в полицию - мэрия Гражданин при пока не выясненных обстоятельствах вырубил 45 тополей на улице Пирумяна в ереванском районе Давташен.
10/03/2024   14:40  |  Лента новостей Никол Пашинян прибыл в Париж с рабочим визитом Сегодня Пашинян проведет встречи с президентом Франции Эммануэлем Макроном и премьер-министром Мишелем Барнье.
10/03/2024   14:27  |  Лента новостей Мирзоян – Рютте: Армения ожидает тесного сотрудничества с НАТО Глава МИД Армении поздравил Марка Рютте с назначением на пост генсека НАТО.
10/03/2024   13:59  |  Лента новостей Лилит Галстян на сессии ПА ОБСЕ: атмосфера повсеместной безнаказанности служит для Азербайджана карт-бланшем на совершение новых преступлений Чтобы нивелировать удар по своему авторитету, ОБСЕ должна с предоставлением гарантий международной безопасности потребовать полного обеспечения права на возвращение армян Нагорного Карабаха, заявил Галстян.
10/03/2024   13:50  |  Интервью Армению ведут к демонтажу под лозунгами мира – Арман Абовян «Действующая власть формирует условия для демонтажа Армении. Они это прямо заявляют, не скрывают того, что ведут Армению под турецкий зонтик, под которым мы концептуально просто не можем существовать», - заявил Абовян.
10/03/2024   13:30  |  Лента новостей В проекте мирного договора нет пункта о так называемом "возвращении" азербайджанских беженцев – замглавы МИД Армении В проекте мирного договора между Ереваном и Баку нет пункта о так называемом "возвращении" азербайджанских беженцев, заявил замглавы МИД Армении